Vítejte na stránkách chovatelské stanice Belle Moravia!


Jsme chovatelská stanice, naším cílem není každoroční odchov velkého počtu štěňat, ale mít dostatek času věnovat se stávajícím jedincům smečky a přinášet novým majitelům socializovaná a výlučně doma odchovaná štěňátka z atraktivních spojení , které nesou dobré zdraví, typický exteriér, milou povahu a vrozenou chuť k práci. Štěňátka jsou u nás vždy plánována a náležitě očekávána. Jsou chována v souladu s pravidly FCI a ČMKU a plemennými standardy FCI.


  Prosinec 2019
Naše holky  o Vánocích  - zleva Julinka , Queeny, Natálka,  Mejsinka a  Melisska  - babička Queeny a Mejsinky

Naše chovatelská stanice  "Belle Moravia", reg. číslo 1369/03 byla uznána v roce 2004.
Bydlíme na jižní Moravě, ve městě Brně.
     Retrívři nás však uchvátili již dávno před tímto rokem a to zejména svojí přátelskou, radostnou povahou a krásou. Po Mezinárodní výstavě psů v Brně v roce 2000 jsme se rozhodli, že  nastal ten pravý čas pořídit si labradoří holčičku.

___Za rok jsme si jeli do chovatelské stanice Z Ročkova pro naše štěňátko - žlutou fenku labradorského retrievera, které jsme vybrali jméno KORYNKA  (Bessy z Ročkova). Nikdy nezapomenu na ten nádherný okamžik, kdy jsem držela v náručí žlutou holčičku s červenou stužkou a odváželi si tento malý poklad domů.
Když Korynka  povyrostla, začali jsme se zajímat o výcvik, začali jsme se základním výcvikem poslušnosti, jezdili jsme na různé tábory a akce pro retrievery, vyzkoušeli jsme i záchranářský výcvik, ale vše jsme dělat nemohli a tak jsme se rozhodli pro mysliveckou kynologii. Korynka byla velmi učenlivá a tak jsme  v roce bez problému složily zkoušku Ověření vrozených vlastností retrieverů (OVVR) v Novém Řadově,  1. cena, nos 4.
___
Korynka je vášnivá aportérka, milující práci se zvěří i s dummy, ve své době, kdy kluby zdaleka nepořádaly takové velké množství  zkoušek lovecké upotřebitelnosti jako v současné době, patřila k nejlepším pracovním fenkám u nás.
Aktivně se věnujeme také canisterapii a  výukovým programům pro MŠ a ZŠ s aktivním využitím psa, naši psi jsou využívání v lovecké praxi. 
     Absolvovali jsme nejrůznější zkoušky lovecké upotřebitelnosti.  Nejvíce si ceníme pracovních úspěchů na podzimních zkouškách v Třebíči a Jirnech u Prahy, které zvládla Korča v I. ceně a byly jí uděleny na obou zkouškách tituly
CACT. Zúčastnili jsme se také Field trialu retrieverů v Rokycanech, který zvládla  v I. ceně a byl jí udělen titul  res.CACT. Největší radost nám Korynka udělala na speciálních zkouškách z vodní práce ve Švábenicích. Tyto zkoušky zvládla v I.ceně, byl jí udělen titul CACT a splnila tak všechny podmínky pro udělení titulu Český šampion práce ČR.
        Korynka se tak stala druhou fenkou labradorského retrievera v České republice, která se stala
"DUAL ŠAMPIONKOU (Český šampion krásy + Český šampion práce) a prvním labradorem v České republice, kterému se podařilo splnit podmínky výstavního Multi šampiona i šampiona práce!! Jak ten čas rychle letí, před nedávnem oslavila své 10. narozeniny a doufáme, že nás bude těšit co nejdéle.

____ V roce 2003 jsme si z Hradce Králové  z chovatelské stanice Chaseland´s přivezli čokoládovou fenečku
EJMINKU  (Anne Amy Chaseland´s). Je to vášnivý lovec, při práci velmi temperamentní, stále nabitá energií a dobrou náladou, vytrvalý plavec, naprosto bezkonfliktní.
    I tato fenka má za sebou několik pracovních zkoušek, které úspěšně zvládla.  Má složený také canisterapeutický test, který zvládla na výbornou a canisterapii se věnujeme aktivně. Přestože nemohla být chovná kvůli nekorektnímu skusu, milujeme ji stejně jako naše šampiony :-D

____ Za rok v roce 2004 k nám přibyla i její sestra
LULU (Anne Lulu Chaseland´s).
     Lulinka je velmi milá a přátelská labradorka, oddaná společnice s touhou zavděčit se a potěšit svého pána. Perfektně se zapojila do našeho života. Má výborný exteriér, o čemž svědčí její výstavní úspěchy a i po pracovní stránce je velice šikovná. Úspěšně absolvovala OVVR ve Zlíně, s plným počtem bodů. Její největší úspěch je složení podzimních zkoušek v Mladoňovicích, I. cena, plný počet bodů. Lulu se stala vítězkou těchto podzimních zkoušek malých plemen.

V roce 2009 se jí narodilo 7 čokoládových štěňátek - vrh "B".
         
 
        
V listopadu 2005 jsme měli náš první vrh "A" štěňátek po naší fence Korynce. Z nich jsme si doma nechali fenečku
WENDULKU (Awendy Belle Moravia). Wendulka je opravdu
malý "ďáblík". Po své mámě zdědila jen to nejlepší - chuť pracovat a učit se, milou, bezproblémovou povahu. 
    
Ještě jí ani nebyly dva roky, když se stala vítězkou klubových podzimních zkoušek v Brně a Bobrůvce. Absolvovala spousty prac. zkoušek a předváděla skvělé výkony.

   
Svoji pracovní kariéru zakončila vítězstvím na nejvyšších zkouškách pro retrievery  - stala se prvním českým labradorem v historii, který vyhrál Mezinárodní soutěž pro retrievery a může se tak pyšnit titulem Všestranný vítěz retrieverů 2010. 
    
Wendulka je fenka velmi milá a přátelská,  s úžasným temperamentem,  s obdivuhodnou chutí do práce a nesmírným nadšením pro aportování ať zvěře, dummy či něčeho jiného.  Vše jen potvrzuje svými vynikajícími výsledky na nejvyššívch  loveckých zkouškách pro retrievery. Neúčastní se však jen zkoušek, své lovecké vlohy uplatňuje i v praxi na honech jak pernaté tak i srstnaté zvěře. Složila  canisterapeutické zkoušky, má velmi ráda děti.

     U Wendulky se nám podařilo naprosto bez problému skloubit  stránku pracovní s vystavováním. Získává tituly nejen u nás, ale i na zahraničních výstavách.
V březnu 2009 měla svůj první vrh štěňátek - vrh "C",který se velmi vydaříl a v květnu 2012 se jí narodilo 5 štěňátek - vrh "D", rovněž ze zahraničního krytí...

Dnes si život bez našich čtyřnohých přátel nedovedeme představit.
Labradorský retriever to je pes s velkým srdcem, člen rodiny a všestranný společník pro každou chvíli.
 
  Jak šel čas ....

  Duben 2013
Naše rodinka o Velikonocích - 4 generace: Nalevo Awendy 7,5 let- babička Natálky, vedle ní jeji dcera Melissa 4roky -matka Natálky, vedle ní napravo Korynka 11,5 let - mamka Wendulky, babča Melissy a prababča Natálky :-)
Vpravo Safinek  2,5 roku – otec Natálky. V náručí 3 měsíční Natálka   :))
 


 
Naše smečka :   vpředu Lulu,   zleva Wendulka, Safinek, Melissa, Madit, Korynka, Amy -  srpen 2012Naše holky:   zleva Natálka,  Amy a Melissa. V náručí  nejmladší  Julinka -  říjen  2016


Naši kluci:   zleva Madit,  Robča  a  Safinek  -  říjen  2016